هنرمند واقعی

آیا کسی که چند تا جایزه گرفت هنرمند واقعی است؟آیا آن که در جهان محبوب و مشهور شد هنرمند واقعی است؟یا کسی که پوسترهایش در همه خیابانها و کوچه ها و مغازه ها و خانه ها خودنمایی می کند؟

نه هنرمند واقعی آن کسی است که عزیزترین چیزش جانش گذشت راحت گذشت که امروز ما زندگی کنیم هنرمند واقعی آن مردان مخلص و بی ادعایی بودند که نه تنها از مرگ فرار نمی کردند که به سویش می شتافتند که شهادت هنر مردان خداست چرا فراموش کردیم.

آنانی که رفتند را به دید کسانی می بینیم که دورانشان تمام شده و آنانکه ماندند را به دید دنیا طلبانی که به دنبال مال و مقامند لعنت بر ما بی انصافان و ناجوانمردان لعنت بر ما

چرا راه و رسم و روش ومکتب و ایده آل و آرزوی آنان فراموشمان شد چرا یادمان رفت آنها کسانی بودند که مانند ما و در کنار ما زندگی می کردند مگر محمد جهان آرا جز یک جوان خرمشهری بیشتر بود چرا یادمان رفت که ابراهیم همت کی بود و حسن باقری کی بود مگر حسن باقری یک جوان ٢١ یا ٢٢ ساله نبود که درس را ول کرد و رفت جنگ شد فرمانده شد طراح جنگ چرا یادمان رفت چرا در خیالات و افسانه های غربی و شرقی دنبال الگو می گردیم در حالی که خودمان عزیزانی داریم که در همه جهان بی نظیرند.

نمی خواستم پر حرفی کنم بلکه خواستم یاد و خاطره آزاد سازی خرمشهر را گرامی بدارم روزی که مسیر جنگ عوض شد و ما به جای کشور مغلوب و مفلوک شدیم کشور عزتمند و غیور و غالب نشان به آن نشان که بعد از این فتح عظیم عراق و دوستانش به التماس افتادند که با ما از در صلح درآیند هر چند که صلحشان هم کلک و خدعه و فریب بود و ما با درایت امام خمینی(ره) که یاد و راهش همیشه گرامی باد از این امتحان سربلند بیرون آمدیم. 

/ 3 نظر / 13 بازدید
علی نیکوکار

خیلی عالی.فقط محتویات وبلاگت کمه بیشترش کن.قربانت علی

منیر السادات ابطحی

یاد محمد جهان آرا گرامی و روحش شاد . به نظر من شناخت اندیشه ها و آرمانها ی شهدای بزرگ کشورمان وظیفه و به عبارتی راهی برای رسیدن به حقایقی است که سالهاست محجوب مانده اما بعضی اوقات در بزرگداشت آنها دچار اسطوره سازی می شویم و گاهی آنچنان از حسن باقری سخن می گوییم که به فردی آسمانی و دور از دسترس بدل می شود . در حالیکه جوانان امروز نیز استعداد حرکت و شکوفایی در همه زمینه ها را دارند . باقری ها امروز هم هستند اما بستر نامناسب!!!!!!

سید

تو از اون نظر نگا میکنی.بله از اون نظر اونا هنرمندن