بالاخره خیر و شر سرجایش قرار گرفت

. در طول این ده سال گذشته در سبنمای ایران حتی یک فیلم با موضوع آخرالزمان و یا مهدویت که یکی از عقاید کلیدی و استراتژیک شیعه است تولید نشده بود تا اینکه  آقای شهریار بحرانی دست به تولید فیلم سه گانه ملک سلیمان  نبی (ع)زد.داستان فیلم پیرامون دوران حکومت و پیامبری حضرت سلیمان (ع) می باشد.در اپیزود اول ماجرای نبرد حضرت سلیمان و اجنه و شیاطین مطرح می گردد و در پایان خداوند قدرت تسخیر اجنه را به حضرت سلیمان عطا می کند و آن قدرت را در انگشتر آن حضرت قرار می دهد.
حضرت سلیمان نبی (ع) یکی از پیامبرانی است که علاوه بر پیامبری بر مردم حکومت می کرد و به همین دلیل صهیونیست ها و اوانجلیست به شدت به آن حضرت تکیه می کنند و دائما به نحوهای مختلف از ایشان یاد می کنند و حضرت سلیمان را یکی از پیامبران بنی اسرائیل که بر دنیا حکومت داشت معرفی می کنند. پرداختن به زندگی این حضرت با نگاه شیعی و قرآنی می تواند در برملا کردن نقشه های صهیونیست ها بسیار موثر باشد علی الخصوص وقتی در فیلم یهودیان و رهبران یهودی را دشمنان حضرت سلیمان معرفی می کند افرادی که ربا خواری را بر خود حلال می دانند و با ربا خواری شیطان را به وجود خود راه می دهد و در واقع به جای بندگی خدا بندگی شیطان می کنند.


فیلم تنها راه نجات از بتدگی شیطان را تقوای الهی و اطاعت از رسول خدا مطرح می کند .تنها کسانی که اسیر شیطان نمی شود و به تعبیر فیلم از فتنه ها در امان می مانند کسانی هستند که تفوای الهی پیشه کردند از دروغ و حسد و ربا خواری روی گردانند به رسول خدا ایمان آورده اند و از ایشان اطاعت می کنند.
این ها می شوند نیروهای خیر پیروان پیامبر خدا و تقوا پیشکان و در مقابل ربا خواران و قدرت طلبان (که رهبران یهودی و علمای یهودیان نیز در همین گروه هستند) می شوند نیروهای شر.این فیلم بر عکس خیلی از فیلم های هالیوودی نیروهای خیر با داشتن یک حلقه و یا یک شمشیر و یا یک وسیله دیگر که اتفاقی به دست آنها رسیده نیروی خیر نگشته اند بلکه با داشتن بصیرت و تقوای الهی به این درجه رسیده اند.این مهمترین و ارزشمندترین پیام فیلم است بعد از مدتها بالاخره در یک فیلم آخرالزمانی خیر و شر  سرجایشان قرار گرفتند و این می تواند شروع خوبی برای سینمای ایران باشد ان شاءالله ساخت این دست فیلم ها بیش از پیش گردد.


البته فیلم ملک سلیمان اشکالات و نقاط ضعف عمده ای داشت ولی به نظر نگارنده این ضعف ها در مقابل تنها یکی از سکانس های فیلم قابل چشم پوشی است.
در یکی از سکانس های فیلم یکی از افرادی که توسط شیطان تسخیر شده است قصد دارد حضرت سلیمان را از پشت با شمشیر به قتل برساند که حضرت متوجه می شود و باز می گردد و تنها یک نگاه به آن فرد می کند نگاهی که مدتهاست خای آن در سینما خالی بود این نگاه نه تنها روی آن مسخر شده شیطان اثر می گذارد که روی قلب و روح بیننده نیز اثر می گذارد و آنها را به قدرت خداوند بیش از قبل مطمئن می سازد و این وظیفه سینماست

 

/ 6 نظر / 30 بازدید
وحید

ایمان جان این فیلمی که ما دیدم به نظر بیشتر سعی کرده بودن جلوه های ویژش به چشم بیاد برای تاثیر گذاری داستان مناسب و نحوه بیان مناسب هم مهمه. امثال ارباب حلقه ها بیشتر از اینکه به افکت وابسته باشن نون داستان و شخصیت پردازیشونو میخورن. یه کارتون از پویانمایی صبا در مورد حضرت سلیمان چند وقت پیش از سیما پخش شد که واقعا عالی بود کاش همونو فیلم میکردن :D امیداورم اپیزودهای بعدیش بهتر بشه.

خودت میدونی

بابا ایمان تو هنوز دست ازین کارا برنداشتی حداقل فیلمو واسم جور کن ببینم ارزش نظر دادن داره یا نه بجا اینکارا سعی کن آدم شی. البته میدونم این یک تلاش مذبوحانه است.به ژول فکر کن. حداقل تو سایتت یهکم تبلیغ کن. دیگه شرمنده اگه ما نظر تخصصی نداشتیم چون من اصلن فیلمو ندیدم

وفا عبادی

سلام.خوشحالم این سایت را از شما می بینم.من یکی از بچه های طرح ضیافت وطرفداراپروپاقرصتونم.جالب بود شما بهتر از اینم میتونید بنویسید.با تشکر فراوان [خداحافظ]

خادم اشهدا که یادته...

سلام خوبی ایمان دیگه یادی از ما نمی کنی.. منم این فیلمو ندیدم امیدوارم جور بشه ببینم ... بعدا نظرمو دربارش میگم وبلاگ خوبی داری اگه خدا بخواد بازم سر میزنم فعلا باعلی...

سید رو سیاه

سلام شهرمون نیاورده.بذار ببینم بعد نظر میدم[نیشخند]ایمان این حسین کیه؟

بنده خدا

سلام شاید برای توضیح عنوان وبلاگ ، مناسبتر باشد : هنر دمیدن روح تعهد در انسانهاست امام خمینی در پناه حق